Mokslo populiarinimo konkurso nugalėtojai

Kovo 28 d. baigėsi aštuntasis Mokslo sriubos kartu su astronomijos populiarinimo blogu „Konstanta 42“ organizuotas mokslo populiarinimo konkursas. Šiemet konkurse varžėsi 24 darbai.

NASA sraigtasparniukas „Ingenuity“ skrenda Marse.

Iškilmingai skelbiame 2021 m. mokslo populiarinimo konkurso nugalėtojus

Daugiausiai mokslininkų ir mokslo komunikatorių balsų surinko šie darbai:

1 vieta – Ieva Kaminskaitė, „Žemės šilumos užtektų bent milijardui metų“. Sveikiname! Ievai atitenka Lietuvos etnokosmologijos muziejaus, „Alma Littera“, LRT.lt ir kiti prizai.

Europos žemėlapis, rodantis temperatūrą 5 km gylyje (iš Hurtig ir kt., 1992).

2 vieta – J. Karolis Degutis, „Mąstau, vadinasi esu“. Karoliui atitenka kino teatro „Pasaka“, „Alma Littera“, LRT.lt ir kiti prizai.

3 vieta – Rasa Tamuševičiūtė, „Koks tavo teršėjo portretas? Blokų grandinės technologija ateities CO2 matavimams“. Rasai taip pat atitenka mūsų rėmėjų prizai.

Geriausiu moksleivio darbu pripažintas Martynos Vertelkaitės „Aplink mus – ne tik idiotai, bet ir šūsnis avių“. Martyną apdovanosime VU, KTU bei „Mokslo sriubos“ suvenyrais, ekskursija po Fizinių ir technologijos mokslų centro laboratorijas, VU Planetariumo dovanų kuponu ir kitais prizais.

Mokslo sriubos komanda geriausiu darbu išrinko Lino Markevičiaus „Gyvybės Marse beieškant: paženklintų dujų išsiskyrimo eksperimentas“. Linui atiteks įvairūs suvenyrai, „Alma Littera“, LRT.lt ir kiti prizai, taip pat galimybė parengti reportažą šia tema kartu su „Mokslo sriuba“.

Carl Sagan šalia „Viking 1“ modelio. Šaltinis: Wikimedia Commons.

Konkurso partneris portalas Lrytas.lt prizą skiria Daliai Mickevičiūtei už darbą „Kas tas placebas: paprasta cukraus tabletė ar kažkas daugiau?“.

Konkurso partneris portalas Technologijos.lt prizą skiria Augustui J. Sidarui už tekstą „Ar įmanoma sujungti smegenis ir kompiuterį: kaip veikia Neuralink?“.

Neurochirurginis robotas. Matomos stereoskopinės kameros, šviesos šaltiniai, adatos kasetė, motoras; Elon Musk, Neuralink, http://www.jmir.org (CC BY-ND 4.0).

Valstybinės lietuvių kalbos komisija už sklandžiausios kalbos darbą „Ar įmanoma sujungti smegenis ir kompiuterį: kaip veikia Nauralink?“ apdovanoja Augustą J. Sidarą.

Džiaugsmingai sveikiname visus nugalėtojus! Su jumis susisieks „Mokslo sriubos“, Lrytas.lt, Technologijos.lt, Valstybinės lietuvių kalbos komisijos atstovai ir suderins, kaip galėtumėte atsiimti prizus. Visiems kitiems dalyviams dėkojame už dalyvavimą ir siūlome rašyti ir kitąmet – konkursas vyks ir toliau!

Dėkojame konkurso rėmėjams, partneriams ir vertinimo komisijai!