Ką veikia Lietuvos mokslininkai ir inžinieriai? Kokius tyrimus jie atlieka ir kokią įrangą konstruoja? Ar įmanoma iš to užsidirbti pinigų? Kažką išradus sukūrus pardavinėti visam pasauliui, būti geriausiu? Tai tikrai įmanoma ir tai įrodo Lietuvos aukštųjų technologijų įmonių sėkmės istorijos.
Privačių organizacijų, vykdančių mokslinius tyrimus, asociacija „SCIENTIA LIBERA“ ir „Mokslo sriubos“ savanoriai visus studentus kviečia į nemokamas ekskursijas po Lietuvos aukštųjų technologijų įmones ir laboratorijas. Savo akimis pamatyti ir ausimis išgirsti kaip gaminami naujausi lazeriai, robotai, kuriami vaistai – ne kiekvieną dieną pasitaikanti galimybė. Mokslininkai dirbantys privačiose laboratorijose turi ką papasakoti ir kuo nustebinti. Jie kuria vertę milijonams pasaulio žmonių, o daugelis apie tai mažai ką žino. Atėjo metas tai pakeisti!
„Esu tikras, kad tai mūsų pasaulio suvokimą keičiančios ekskursijos. Tie kurie netiki, kad mūsų šalyje įmanoma kažką sukurti, pabendravę su tyrėjais patys užsinorės dirbti su aukštosiomis technologijomis. Tai bus 5 ekskursijos į UAB „Brolis Semiconductors“, UAB „Precizika-MET SC“, UAB „Vittamed Technologijos“, UAB „Biotechpharma“ ir UAB „Rubedo sistemos“. Jėga, kad įmonių vadovai įsileidžia smalsius studentus ir nebijo potencialių konkurentų. Žinoma juokauju, tačiau ką gali žinoti. Įkvėptas jaunas žmogus gali nustebinti pasaulį“, – sakė „Mokslo sriubos“ vedėjas Ignas Kančys.
Registracija į ekskursijas studentams el. paštu [email protected]. Ekskursijos vyks liepos – rugpjūčio mėnesiais. Vietų skaičius ribotas!
Renginys „Pažintinės ekskursijos po Lietuvos aukštųjų technologijų įmones ir laboratorijas“ organizuojamas pagal Viešosios įstaigos Socialinių inovacijų instituto vykdomą projektą „Mokslo ir technologijų populiarinimo renginių rėmimo ir gebėjimų ugdymo sistema“ (VP1-3.2-ŠMM-02-V-02-004), kuris finansuojamas pagal 2007 – 2013 m. Žmogiškųjų išteklių plėtros veiksmų programos priemonę VP1-3.2- ŠMM-02-V „Žinių apie mokslą ir technologijas gilinimas ir sklaida tarp mokinių ir jaunimo bei lyčių lygybės moksle skatinimas“.