Virusologė apie SARS-CoV-2: galbūt šį virusą pavyks išnaikinti greičiau nei per 2 tūkst. metų

Mokslininkai neabejoja, kad žmonija dar ilgai gyvens su Covid-19 pandemiją sukėlusiu virusu, o taip pat, kad ateityje kils naujų pandemijų. „Kadangi žmonės nėra racionalūs kaip kiborgai, tai virusas tuo pasinaudoja. Galima sakyti, kad kvailumas yra geriausias viruso sąjungininkas“, – sako VU paleontologas prof. dr. Andrejus Spiridonovas. Jo nuomone, pandemijos buvo galima išvengti, jei visi būtų sąžiningai laikęsi ribojimų.

Evoliucinio biologo dr. Gyčio Dudo teigimu, reikia daugiau šviesti visuomenę. „Kad būtum atsparus kažkokiam virusui, tavo imuninė sistema turi būti jį mačiusi. Ir nesvarbu, kokio stiprumo tavo imunitetas, jei sistema nėra mačiusi to viruso – tu užsikrėsi, garantuotai“, – sako jis, komentuodamas paplitusią nuomonę, kad sveikiems ir aktyviems žmonėms virusas nėra pavojingas.

Vienas didžiausių iššūkių – viruso mutacijos. Nuolat mutuojant virusui, kyla nerimas, kad ši kova niekada nesibaigs. Tačiau pasak Kembridžo universiteto virusologės dr. Ingridos Olendraitės, naujosios mRNR vakcinos gerokai palengvina šį iššūkį, nes jas galima greitai atnaujinti.

Daugiau apie virusą ir galimus ateities scenarijus – laidos „Mokslo sriuba“ įraše:

„Mokslo sriubą“ galima ragauti sekmadieniais 12 val. per LRT Plius ir LRT.LT.