Švari energetika Lietuvoje: jau greitai pagaminsime 50 proc. elektros energijos iš vėjo

Vėjo jėgainių efektyvumas per pastaruosius 10 metų išaugo beveik dvigubai, todėl šiuolaikinių vėjo jėgainių pagaminama elektra yra pigesnė ir labai konkurencinga. Šiuo metu Lietuva pasigamina apie 15 proc. vartojamos elektros energijos iš vėjo. „Manau, kad per ateinančius tris metus mes pasieksim maždaug 50 proc. Tikrai tikiu, kad Lietuva labai greitai gali tapti elektrą eksportuojančia valstybe“, – sako „E Energija“ grupės generalinis direktorius Gediminas Uloza.

Specialistas parodė Telšių rajone statomas galingiausias vėjo jėgaines Lietuvoje. Pasak G. Ulozos, Lietuva dar turi daug neišnaudotų žemės plotų tokių elektrinių statybai. 

Siekiant efektyviai įdarbinti vėją, reikalingi ne tik naujausi technologiniai sprendimai, bet reikia įvertinti ir dinamiškas oro sąlygas. Apledėję sparnai, audros, besikeičianti vėjo kryptis – visa tai reikia apskaičiuoti. „Vėjo jėgainės kiekvienu momentu perskaičiuoja, ar tai pats tinkamiausias kampas suktis ir bando pagauti tinkamiausią kampą“, – pasakoja G. Uloza. 

Daugiau apie vėjo energetiką ir naujausias technologijas – laidos „Mokslo sriuba“ įraše:

„Mokslo sriubą“ galima ragauti sekmadieniais 12 val. per LRT Plius ir LRT.LT.