Rašinių konkurso nugalėtojai

Džiaugsmingai sveikiname mokslo populiarinimo rašinių konkurso nugalėtojus!

– Portalo Technologijos.lt skaitytojai nugalėtoju išrinko Mato Vyšniausko rašinį „Nežemiškų civilizacijų paieška“. Jam atitenka Joachim Hoffmann knyga „Naikinamasis Stalino karas“, ACME ausinės, Mokslo sriubos marškinėliai, plakatas ir antivirusinė programa BitDefender Antivirus Plus 2013. Antroje vietoje liko Vaidos Markevičiūtės tekstas „Dailės terapija“; ji gaus plakatą.

– Vertinimo komisijos nuomone, net trys darbai buvo labai arti vienas kito. Nugalėtoju tapo Aleksėjaus Kononovičiaus tekstas „Statistinė fizika – raktas į sudėtingiausių socialinių ir ekonominių sistemų paslaptis“. Aleksėjui atitenka 30 dolerių vertės dovanų kuponas apsipirkti Amazon.com, ACME nešiojamojo kompiuterio krepšys, marškinėliai, plakatas ir antivirusinė programa. Kiti du visai nedaug atsilikusių darbų autoriai – Donatas Murauskas, rašęs apie Karibų piratus Lietuvos upėse, ir Miglė Anušauskaitė su tekstu apie atomą ir kitus gražius rutulius, – gaus po plakatą.

Du erdvinių struktūrų formavimosi pavyzdžiai: pėsčiųjų alėja ir susikertantys pėsčiųjų srautai. Iliustracijos paimtos iš prof. dr. D. Helbing pranešimo „Pedestrians, Crowds, Disasters, and the Role of Self-Organization“.

Vertinimo komisiją sudarė:
– biomedicinos mokslų daktarė Brigita Serafinavičiūtė;
– VDU informatikos fakulteto profesorius dr. Tomas Krilavičius;
– VU Istorijos fakulteto doktorantė Milda Kvizikevičiūtė;
– Verslo analitikas Akmis Lomsargis;
– VU Teorinės fizikos ir astronomijos instituto Branduolio teorijos skyriaus vyresnysis mokslo darbuotojas, Lietuvos mokslininkų sąjungos narys dr. Artūras Acus;
– VU Botanikos ir genetikos katedros doktorantas Raimondas Šiukšta;
– VU Gamtos mokslų fakulteto Zoologijos katedros docentė dr. Grita Skujienė.

– Ir galiausiai Mokslo sriubos savanoriai nugalėtoju pasirinko Povilo Matulionio tekstą „Antibiotikai – istorija ir šiandieninės tendencijos“. Povilas kartu su MS komanda sukurs laidą šia tema, taip pat jam atitenka ausinės, marškinėliai, plakatas ir antivirusinė programa.

Visus 28 konkursinius darbus galite rasti čia http://www.konstanta.lt/category/mokslo-populiarinimo-konkursas

Mintys, išvados čia http://www.konstanta.lt/2014/02/pamastymai-mokslo-populiarinimo-konkursui-pasibaigus

Sveikiname! Ačiū visiems mokslo populiarintojams! Sekančiais metais vėl bandysim organizuoti 🙂

Šis konkursas yra Mokslo sriubos projekto „Mokslo populiarinimo laidų apie Lietuvos mokslininkų darbus kūrimas“ dalis. Projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Konkursas atspindi tik autorių požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

Ačiū rėmėjams!

 

%d bloggers like this: