Palaikom Mokslo sriubos kūrėją LRT 2020 metų nominacijoje „Metų atradimas“

Mažena Mackoit Sinkevičienė su prof. Audriumi Alkausku

Ar žinojote, kad Mokslo sriubos vedėja fizikė Mažena Mackoit Sinkevičienė prisidėjo prie mokslinio tyrimo, kuris pateko į LRT 2020 metų nominaciją „Metų atradimas“? Kviečiame palaikyti!

Balsavimas vyksta čia: https://www.lrt.lt/projektai/apdovanojimai

Balsuokime už 👇
Audrius Alkauskas su komanda apdovanojimui nominuojamas už kvantinių emiterių prigimties nustatymą dvimačiuose puslaidininkiuose. Tai – išskirtinis darbas, pasaulinės reikšmės mokslinis atradimas, patekęs ant vieno pačių įtakingiausių pasaulio taikomosios fizikos žurnalų „Applied Physics Letters“ viršelių.

Pasak Maženos, tokie pavieniai fotonų šaltiniai – tai „rytojaus technologijų“ pagrindas. Kvantiniai jutikliai gali būti naudojami medicinoje aptikti tokias ligas kaip išsėtinė sklerozė. Tokie jutikliai taip pat leistų sukurti požeminio vandens žemėlapius, įvertinti vulkaninę veiklą, aptikti mineralus ir patikrinti požemines statybvietes. Pavieniai fotonų šaltiniai taip pat gali būti naudojami kvantinėje komunikacijoje siekiant pagerinti skaitmeninių duomenų saugumą. Ilgainiui kvantiniai skaičiavimai gali išspręsti įvairias skaičiavimo problemas, kurios neįkandamos superkompiuteriams.

Laimėtojus išvysime sausio 2 d. iškilmingoje apdovanojimų ceremonijoje per LRT TELEVIZIJĄ.

%d bloggers like this: