Padėka už rubriką „Virusų amžius“

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras žiniasklaidos apdovanojimų ceremonijoje dėkojo žurnalistams, besidomintiems užkrečiamųjų ligų temomis. Organizatoriai pastebėjo ir mūsų Mokslo sriubos rubriką „Virusų amžius“. Mūsų narys, rubrikos kūrėjas Arnoldas Pautienius džiaugsmingai priėmė padėką ir dėkojo už įvertinimą. Apdovanojimai vyko Jozefo Franko-Stendalio* namuose Prancūzų institute.

„Konkurso tikslas – skatinti užkrečiamųjų ligų temų analizę žiniasklaidoje, įvairiapusį jų nušvietimą ir aktualizavimą, atkreipti žiniasklaidos ir visuomenės dėmesį į užkrečiamąsias ligas, paskatinti žiniasklaidą objektyviai ir išsamiai informuoti Lietuvos visuomenę apie užkrečiamųjų ligų prevenciją“, sakė prof. dr. Saulius Čaplinskas.

Visas Virusų amžiaus rubrikas galite pamatyti mūsų YouTube kanale.

Konkurso laureatus pasveikino Prancūzų instituto direktorius ir Prancūzijos ambasados patarėjas bendradarbiavimo ir kultūros klausimais Jean-Marie Sani, Pasaulio sveikatos organizacijos atstovybės Lietuvoje vadovė Ingrida Zurlytė, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktorius prof. dr. Saulius Čaplinskas.

ULAC konkursą rengia kartu su Sveikatos apsaugos ministerija, Pasaulio sveikatos organizacijos biuru Lietuvoje ir Visuomenės sveikatos biurų asociacija.

*Medicinos mokslas Lietuvoje neatskiriamai susijęs su Johano Peterio (1745 — 1821) ir jo sūnaus Jozefo (1771 — 1842) Frankų vardais. Jozefas Frankas vadovavo Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Patologijos katedrai. Jo iniciatyva buvo įsteigta Vilniaus medicinos draugija, Medicinos institutas, Vakcinacijos institutas, Motinystės institutas. Profesorius J.Frankas su žmona aktyviai dalyvavo miesto kultūriniame gyvenime. Jis gyveno name Didžiojoje gatvėje, kur dabar veikia Prancūzų institutas, todėl jis ilgą laiką buvo vadinamas Franko namu.

%d bloggers like this: