Nauja rubrika „Virusų amžius“

Mokslo populiarinimo laidas arba tekstus apie kosmosą ir fizikos atradimus galime išvysti beveik kiekvieną dieną, o štai biomedicinos temos tokio dėmesio niekada nesulaukia. Ką jau kalbėti apie konkrečias jos šakas, kaip antai virusologiją. Apie ją viešai apskritai beveik nekalbama. O tai tiesiog neįtikėtinai įdomi, ir netikėčiausių paslapčių kupina mokslo sritis. Pavyzdžiui ar žinojote, jog virusų mūsų pasaulyje yra daug daugiau nei visų kitų gyvybės formų kartu sudėjus, o jų rūšinė įvairovė tokia didžiulė, kad net bakterijos prieš virusus sudaro mažumą. Ar žinojote, kad vienui vienas virusas pirmojo pasaulinio karo metais pražudė daugiau žmonių, nei paties karo veiksmai, o dar kitas virusas tiesiog pakeitė pasaulio istoriją. Jis sužlugdė actekų ir inkų imperijas, ir lyg to būtų negana, Kanadai leido išlikti nepriklausoma valstybe.

Naudojat kosmetikos priemones? Galbūt nustebsite, bet jų atsiradimą taip pat sąlygojo virusai. Šiandien mokslininkai pasitelkia virusus netikėčiausiuose srityse. Pavyzdžiui kuriant saulės baterijas. Netikėta, tiesa?

Iš tiesų, laikas, kai buvo manoma, kad virusai sukelia ligas ir yra vien tik blogio ir negandų pranašai, senai praėjo.

Dėl virusų gausos, pasaulį, kuriame gyvename, kai kurie mokslininkai vadina virusų pasauliu, o šį amžių, dėl daugybės atradimų virusolgijos srityje ir dėl naujai atsiradusių ypač pavojingų virusų – virusų amžiumi. Taigi, rubrikoje „Virusų amžius” praskleisime paslapčių šydą gaubiantį šias mažai pažintas struktūras. Pažadame, jog po rubrikos, jūsų požiūris į virusus pasikeis. Ir labai stipriai.

Rubrika „Virusų amžius“ yra laidos „Mokslo sriuba“ dalis. Žiūrėkite kiekvieną šeštadienį 09:30 val. per LRT Kultūros HD kanalą.