„Mokslo sriuba“: rūkydamas elektronines cigaretes esi lyg bandomasis triušis

Pastaraisiais metais Lietuvoje mažėja rūkančiųjų skaičius, tačiau elektronines cigaretes vartojančiųjų skaičius didėja. Kai kurie įsivaizduoja, kad el. cigaretės – sveikiau už įprastas, bet ką apie tai žino mokslas?

„Įprastos cigaretės turi dervų ir būtent dervos, netikėtai, bet atlieka apsauginį vaidmenį: jos kaip fizinis veiksnys skatina atsikosėjimą. El. cigaretės to neturi, todėl plaučių audinių pažeidimai nepalyginimai didesni“, – apie el. cigarečių žalą pasakoja LSMU Sveikatos tyrimų instituto mokslininkas dr. Kastytis Šmigelskas.

„Prieš kelis dešimtmečius buvo nutekinti tabako pramonės vidiniai dokumentai, kurie rodė, kad vidurinės mokyklos moksleiviai yra tikslinė tabako pramonės rinka“, – sako LSMU Sveikatos tyrimų instituto  mokslininkas dr. Mindaugas Štelemėkas. Galbūt dėl to, rinkoje yra didžiulis vaikams patrauklių kvapų pasirinkimas. Pasižiūrėjus gaminių aprašymus, susidaro įspūdis, kad esi saldainių parduotuvėje.

Pasaulio sveikatos organizacija nurodo, kad nors ilgalaikis el. cigarečių poveikis dar nėra pakankamai ištirtas, jos vienareikšmiškai yra žalingos jauniems asmenims, nėščioms moterims ar suaugusiems, kurie niekada nerūkė.

Daugiau apie el. cigaretes – laidos įraše:

„Mokslo sriubą“ galima ragauti sekmadieniais 12 val. per LRT Plius ir LRT.LT.