„Mokslo sriuba“: Kaune robotikos specialistai „dresuoja“ pažangiausią keturkojį robotą

Lietuvoje pažangūs keturkojai robotai yra retenybė. Tačiau ateityje šaligatviais zujantys, gamyklose ar namuose dirbantys elektriniai šunys nieko nestebins. „Nusipirkti robotą šuniuką ar kitą gyvūną ateityje bus visai nebrangu“ – teigia Henrikas Simonavičius, „Rubedo sistemos“ robotikos ir projektavimo padalinio vadovas. 

Keturkojus robotus šiuo metu kuria ne viena kompanija. Vienas populiariausių jų pritaikymų – pramoninių gamybinių objektų reguliarus stebėjimas bei darbas pavojingose zonose. Tikimasi, kad ateityje tokie robotai taps įprasta mūsų gyvenimo dalimi, kaip ir dronai ar robotai žoliapjovės. Greičiausiai jie pristatinės siuntinius į namus bei atliks buities darbus.

Kaune robotikos specialistai dirba su amerikiečių kompanijos „Boston Dynamics“ sukurtu keturkoju robotu šunimi. „Rubedo sistemos“ pirmieji Lietuvoje įsigijo įspūdingą plastiškų judesių robotą, kurio lankstumas ir aktyvi reakcija į aplinkos pokyčius primena tikrą gyvūną. Covid-19 pandemijos metu lietuvių inžinieriai ieškojo būdų, kaip tokį robotą pritaikyti efektyviai viešojo transporto dezinfekcijai. Kaip jiems tai pavyko kviečiame išvysti laidoje „Mokslo sriuba“.

Naujausios „Mokslo sriubos“ laidos – šeštadieniais 13:30 val. per LRT Plius ir LRT.LT.