Mokslo populiarinimo konkurso 2022 nugalėtojai

Gagužės 15 d. baigėsi tradicinis mokslo populiarinimo tekstų konkursas. Šiais metais sulaukėme penkiolikos darbų, o dabar džiaugsmingai skelbiame konkurso nugalėtojus.

Lietuvos mokslininkų ir mokslo komunikatorių komisijos vertinimu, geriausi šių metų darbai yra šie:

1 vieta – Elzė Grinevičiūtė, „Vienas keisčiausių objektų Visatoje: neutroninė žvaigždė“. Nugalėtojai atitenka Lietuvos etnokosmologijos muziejaus, Lietuvos energetikos muziejaus, „NanoAvionics“, Lrt.lt, „Alma Littera“, VU, KTU ir kitų rėmėjų prizai.

Neutroninės žvaigždės struktūra bei sudėtis

2 vieta – Dileta Tervydytė, „Nepaprasta žmogaus prisilietimo galia: žvilgsniu į fizinio kontakto poveikį mūsų sveikatai“. Nugalėtojai atitenka Fizinių ir technologijos mokslų centro, „NanoAvionics“, „Alma Littera“, VU, KTU ir kitų rėmėjų prizai.

3 vietą dalinasi net trys dalyviai: Lukas Stankevičius („Kaip užsiauginti savo mažytį dirbtinio intelekto gyvūniuką?“), Rokas Mikutis („Kokio dydžio yra Juodosios bedugnės?“) ir Elzė Rauličkytė („Daisono sfera“). Kiekvienam jų atiteks leidyklos „Lapas“ ir VILNIUS TECH prizai, taip pat Energetikos ir technikos muziejaus, Lietuvos etnokosmologijos muziejaus ir Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro prizai.

„Mokslo sriubos“ komandos apdovanojimą gauna Emilija Mikučionytė, „Lašinukai be lašinukų“. Nugalėtojai atitenka Lietuvos etnokosmologijos muziejaus, „NanoAvionics“, „Alma Littera“, „Pasaka“, VU, KTU ir kiti prizai.

Konkurso partnerio lrytas.lt prizas atitenka Elzei Rauličkytei („Daisono sfera“). Elzė gaus išmanųjį laikrodį Samsung Galaxy Watch 4 ir lrytas.lt atributikos.

Konkurso partnerio technologijos.lt prizas atitenka Elzei Grinevičiūtei („Vienas keisčiausių objektų Visatoje: neutroninė žvaigždė“). Elzės laukia pažintinės, istorinės tematikos knygos.

Valstybinė lietuvių kalbos komisija už sklandžiausią darbo kalbą apdovanoja Elzę Rauličkytę („Daisono sfera“). Jai atiteks knyga „Mikalojus Konstantinas Čiurlionis. Tapyba“ ir Dabartinės lietuvių kalbos žodynas.

Dar kartą sveikiname visus nugalėtojus! Su jumis artimiausiu metu susisieks mūsų atstovai ir suderins, kaip galėtumėte atsiimti prizus. Visiems kitiems dalyviams dėkojame už dalyvavimą ir linkime sėkmės konkursuose ateityje.

Dėkojame visiems konkurso rėmėjams ir vertintojams.