Lietuvos Karinių oro pajėgų orlaivis „Spartan“ iš arti

Šiauliuose, Zoknių aerodrome veikia Lietuvos karinių oro pajėgų aviacijos bazė. Čia gali kilti ir leistis visi didžiausi pasaulio lėktuvai. „Net atsarginis kilimo-tūpimo takas (3,2 km) yra ilgesnis nei Vilniaus oro uosto. Antras takas leidžia naudoti šį oro uostą ištisus metus“, – sako LK KOP AB vyresnysis karininkas Arnas Glazauskas. 

Vienas iš bazėje šiuo metu misijas atliekančių lėktuvų – C-27J „Spartan“. Tai – italų gamybos turbo propelerinis lėktuvas, Lietuvos kariuomenės naudojamas nuo 2007 m. „Spartan“ įgulos vadas-instruktorius mjr. Mindaugas Garbenis papasakojo, kad labiausiai jam įsiminė misija, kuomet Klaipėdoje uždarius delfinariumą, teko į Graikiją skraidinti delfinus: „Čia buvo du rezervuarai padaryti dideli, pripilti vandens ir delfinai taip į lėktuvą buvo patalpinti“. 

Tačiau ne visos misijos tokios smagios. „Spartanui“ yra tekę į Druskininkus reabilitacijai skraidinti ir sužeistus Ukrainos karius, taip pat mjr. M. Garbenis su liūdesiu prisimena, kaip skraidino žuvusį karį.

Daugiau apie tai, kaip veikia orlaivis „Spartan“ – laidos įraše:

 
„Mokslo sriubą“ galima ragauti sekmadieniais 12 val. per LRT Plius ir LRT.LT.