Elektromagnetinių bangų plakatas

Džiaugsmingai pristatome naują Mokslo sriubos pažintinį plakatą, kurį sukūrė naujas mūsų komandos narys Martynas Sprogys. Kaip kilo idėja sukurti šį plakatą? – paklausėme autoriaus.

Didžiausią įtaką turėjo mano diplominio darbo tema, kuri labai surišta su elektromagnetinėmis EM bangomis. Baigiamasis darbas buvo apie radijo bangų energijos panaudojimą mažos galios elektronikoje, kaip pvz.: GSM, WiFi ar panašių radijo bangų šaltinių energijos surinkimas ir panaudojimas, tarkime temperatūros matavimui. Mane jau senai žavi EM bangos, bei jų įdomi savybė – skirtingų fizinių savybių pasireiškimas kintant EM bangų ilgiui. Skaitant įvairią literatūra man ir kilo ši mintis, t.y. pavaizduoti įvairių EM spektrų panaudojimą nūdienos technologijose vienoje vietoje. Didžiausią įspūdį man padarė (angl. RF capture) sekimo (fiksavimo) technologija panaudojant gana žemo dažnio radijo bangas, tiksliau mikrobangas. Ši technologija suteikia galimybę matyti kiaurai sienas, be jonizuojančio poveikio. Tai man buvo tarsi paskutinė dėlionė plakatui ir motyvavo mane jį padaryti.

Pirmiausia plakatą norėjau pavaizduoti realistiškai, todėl man reikėjo nuotraukos. Pagrindinis nuotraukos kriterijus – kūno išsidėstymas per plakatą, todėl ieškojau sportininko nuotraukos, nes tai atrodė labiausiai tinkama ir dinamiška. Lytis šiuo atveju nesvarbi. Dar norėčiau atkreipti dėmesį, kad kiekvieni EM spinduliai turi tam tikrą paskirtį. Ypač aktualu yra su jonizuojančiomis spinduliuotėmis, t. y. rentgeno ar gamos spinduliais. Ne veltui gydytojai atsargiai taiko jonizuojančias spinduliuotes, atsižvelgdami į tyrimo naudą ir galimą žalą paciento sveikatai.

Mokslo sriubos žiūrovams linkiu išlikti budriems, nes nuo genialumo iki beprotybės tik vienas žingsnis 😊… Juokauju. Palinkėčiau išlikti šiame kelyje, nes jis labai įdomus ir spalvotas. Fizika – rimta mokslo šaka, ne veltui sakoma, jei matematika mokslų motina, tai fizika tos motinos motina 😊. Siekite savų tikslų, svajonių taip, kaip elektronai laidininke veikiami elektrinio lauko.

Visus mūsų plakatus galite peržiūrėti galerijoje.

%d bloggers like this: