E. Rimkus: Covid-19 pandemija yra vaikų darželis, palyginus su klimato kaita

Šią žiemą Lietuvoje neįtikėtinai daug sniego, tačiau pasak mokslininkų, tai nereiškia, kad klimato kaita nevyksta. „Klimatas ekstremalėja, tai tų ekstremalių reiškinių daugėja. Visame pasaulyje kalbama apie tai, kad šiltėjant klimatui, atmosferoje gali susikaupti daugiau vandens garų, o tie vandens garai anksčiau ar vėliau pavirsta į kritulius“, – sako VU Hidrologijos ir klimatologijos katedros doktorantas Justinas Kilpys.

„Covid-19 pandemija yra vaikų darželis, palyginus su klimato kaita. Tai – kaip lėtinė liga“, – sako VU klimatologas prof. dr. Egidijus Rimkus. Tai yra procesas, kurio pasekmes jausime ne vieną dešimtmetį.

Pirmoje vietoje pagal taršą, dėl kurios ir vyksta itin spartūs klimato pokyčiai, yra Kinija. Antroje – JAV, o trečią vietą užima ES valstybės. Nors naujasis JAV prezidentas Joe Biden pasirašė įsaką dėl šalies grįžimo į Paryžiaus klimato susitarimą, bet, pasak E. Rimkaus, Paryžiaus susitarimas neveikia: „Kaip visada, kai tokie sutarimai yra pasirašomi visų valstybių, tai reiškia, kad jis yra mažai vertingas.“

Daugiau – laidos įraše:

 
„Mokslo sriubą“ galima ragauti sekmadieniais 12 val. per LRT Plius ir LRT.LT.