Dalyvavome „Stall Catchers“ piliečių mokslo catchathon’e

Liepos 22 d. dalyvavome pasauliniame „Stall Catchers“ piliečių mokslo žaidimo maratone – catchathon’e. Šis renginys vienu metu vyko 14 šalių, 5 pasaulio kontinentuose! Jo tikslas – kiekvienam piliečiui pasaulyje suteikti galimybę kovoti su Alzheimerio liga. „Stall Catchers“ žaidime, sukurtame „Eyes On ALZ“ projekto, kiekvienas gali analizuoti mokslinius duomenis ir prisidėti prie JAV Kornelio universitete vykdomų tyrimų. Žaidimo nuoroda

Renginio metu dvi valandas žaidėme „Stall Catchers“, o pabaigoje buvo paskelbti aukso, sidabro ir bronzos medalininkai. Mūsų komanda užėmė 3 vietą!

„Stall Catchers“ – tai piliečių mokslo žaidimas, kuriame visi gali analizuoti gyvos pelės smegenų filmukus ir taip paspartinti Alzheimerio tyrimus. Tyrimai vykdomi Kornelio universitete, tačiau duomenų kiekiai tokie dideli, o algoritmai tokie nepakankamai protingi, kad akimis peržiūrėti visus filmukus vienam tyrėjui prireiktų bent metų darbo. Be „nemokslininkų“ šie tyrimai vykti išvis negalėtų, o žaidimo pagalba į juos gali įsijungti kiekvienas. Kad galėtumėte žaisti, reikia turėti kompiuterį, planšetę arba išmanųjį telefoną.

%d bloggers like this: